EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ SENDİKASI
İSTANBUL 1 NOLU ŞUBESİ
OLAĞAN GENEL KURUL SÜRECİNE İLİŞKİN
İLAN
Eğitimciler Birliği Sendikası Genel Yönetim Kurulu’nun seçim sürecine ve takvimine ilişkin 9.8.2018 tarihli ve 405 sayılı kararı gereğince, Şube Yönetim Kurulu’nun 27.08.2018 tarihli ve 68 sayılı kararıyla;
1. Eğitimciler Birliği Sendikası Seçim Yönetmeliğinin 14 üncü maddesi çerçevesinde şubemiz olağan genel kurulu delege seçimlerinde sandık bölgelerinin (alfabetik sıraya göre sandık bölgelerine dâhil işyerlerinin) ve delege dağılımının aşağıdaki şekilde belirlenmesine,
Sıra | İlçe | Sandık Kodu | Okul İsmi Harf Aralığı | Mutabakat Sayısı | Delege Sayısı |
1 | BAĞCILAR | 3401_3403_001 | 1-A | 249 | 4 |
2 | BAĞCILAR | 3401_3403_002 | A-B | 243 | 4 |
3 | BAĞCILAR | 3401_3403_003 | B-F | 269 | 5 |
4 | BAĞCILAR | 3401_3403_004 | F-H | 257 | 5 |
5 | BAĞCILAR | 3401_3403_005 | İ-K | 247 | 4 |
6 | BAĞCILAR | 3401_3403_006 | K-N | 243 | 4 |
7 | BAĞCILAR | 3401_3403_007 | N-T | 254 | 5 |
8 | BAĞCILAR | 3401_3403_008 | T-Z | 234 | 4 |
Toplam | 1996 | 35 | |||
1 | BAHÇELİEVLER | 3401_3404_001 | 1-A | 289 | 5 |
2 | BAHÇELİEVLER | 3401_3404_002 | B-F | 252 | 4 |
3 | BAHÇELİEVLER | 3401_3404_003 | F-İ | 264 | 4 |
4 | BAHÇELİEVLER | 3401_3404_004 | İ-K | 265 | 5 |
5 | BAHÇELİEVLER | 3401_3404_005 | M-S | 276 | 5 |
6 | BAHÇELİEVLER | 3401_3404_006 | Ş-Z | 266 | 5 |
Toplam | 1612 | 28 | |||
1 | BAKIRKÖY | 3401_3405_001 | 6-G | 241 | 4 |
2 | BAKIRKÖY | 3401_3405_002 | H-Z | 245 | 4 |
Toplam | 486 | 8 | |||
1 | BAŞAKŞEHİR | 3401_3442_001 | A-B | 267 | 5 |
2 | BAŞAKŞEHİR | 3401_3442_002 | B-H | 231 | 4 |
3 | BAŞAKŞEHİR | 3401_3442_003 | H-İ | 245 | 4 |
4 | BAŞAKŞEHİR | 3401_3442_004 | İ-M | 238 | 4 |
5 | BAŞAKŞEHİR | 3401_3442_005 | M-Ş | 226 | 4 |
6 | BAŞAKŞEHİR | 3401_3442_006 | Ş-T | 238 | 4 |
7 | BAŞAKŞEHİR | 3401_3442_007 | T-Z | 212 | 4 |
Toplam | 1657 | 29 | |||
1 | ESENLER | 3401_3432_001 | 1-E | 237 | 4 |
2 | ESENLER | 3401_3432_002 | E-İ | 275 | 5 |
3 | ESENLER | 3401_3432_003 | İ-Ö | 249 | 4 |
4 | ESENLER | 3401_3432_004 | R-Y | 254 | 5 |
Toplam | 1015 | 18 | |||
1 | GÜNGÖREN | 3401_3416_001 | 5-E | 232 | 4 |
2 | GÜNGÖREN | 3401_3416_002 | E-G | 223 | 4 |
3 | GÜNGÖREN | 3401_3416_003 | G-K | 238 | 4 |
4 | GÜNGÖREN | 3401_3416_004 | M-T | 213 | 4 |
Toplam | 906 | 16 | |||
1 | ZEYTİNBURNU | 3401_3431_001 | 1-F | 221 | 4 |
2 | ZEYTİNBURNU | 3401_3431_002 | G-M | 232 | 4 |
3 | ZEYTİNBURNU | 3401_3431_003 | N-Z | 229 | 4 |
4 | ZEYTİNBURNU | 3401_3431_004 | Z | 206 | 4 |
Toplam | 888 | 16 |
2. Sandık bölgeleri (sandık bölgelerine dâhil işyerleri ile sandık bölgelerine düşen delege sayılarını içerir) listelerinin (şube web sayfasında ve şube hizmet binasında 3 – 9 Eylül 2018 tarihleri arasında duyurulmasına; buna ilişkin itirazların 10 – 14 Eylül 2018 tarihleri arasında itiraz gerekçelerini ve varsa itiraza esas bilgi ve belgeleri içerir yazılı bir dilekçeyle şube yönetim kuruluna yapılmasına,
3. Delege adaylığı başvurularının 17 Eylül 2018 günü saat 09:00’dan 23 Eylül 2018 günü saat 17:00’a kadar, Şirinevler Mah. Gediz Sok. No:12 Akçe İş Hanı Kat:5 Bahçelievler-İstanbul adresindeki İstanbul 1 Nolu Şubeye veya delege adayının oy kullanacağı seçim sandığının bulunduğu ilgili İlçe temsilciliğine yapılmasına,
4. Delege aday listelerinin 24 Eylül – 2 Ekim 2018 tarihleri arasında şube web sayfasında ve şube hizmet binasında duyurulmasına; aynı süre içinde söz konusu listelere karşı itirazların, itiraz gerekçelerini ve varsa itiraza esas bilgi ve belgeleri içerir yazılı bir dilekçeyle şube yönetim kuruluna yapılmasına,
5. Seçmen (üye) listelerinin 3 – 9 Eylül 2018 tarihleri arasında şube hizmet binasında duyurulmasına; buna ilişkin itirazların 10 – 14 Eylül 2018 tarihleri arasında itiraz gerekçelerini ve varsa itiraza esas bilgi ve belgeleri içerir yazılı bir dilekçeyle şube yönetim kuruluna yapılmasına,
6. Temsilcilik ve delege seçimlerini yürütecek sandık kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimlerden üç gün önce belirlenerek şube hizmet binasında duyurulmasına,
7. İlçe temsilcilik seçimleri ile delege seçimlerinin 06 Ekim 2018 tarihinde (09.00-10.00 Sandık Kurullarının oluşturulması) 10:00-15:00 saatleri arasında aşağıda isimleri bulunan okullarda gerçekleştirilmesine,
Bağcılar : Kadir Kuş İmam Hatip Ortaokulu,
Bahçelievler : Zaferler İlkokulu,
Bakırköy : Ataköy Atatürk Ortaokulu,
Başakşehir : Mehmet Emin Saraç İmam Hatip Ortaokulu,
Esenler : Engin Can Güre İlkokulu,
Güngören : Güngören İmam Hatip Ortaokulu
Zeytinburnu : Merkez Efendi Anadolu İmam Hatip Lisesi
8. Temsilcilik ve delege seçim sonuçlarının (delege listesinin) şube web sayfasında ve şube hizmet binasında 07 – 09 Ekim 2018 tarihleri arasında duyurulmasına; buna ilişkin itirazların askı süresini takip eden üç gün içinde itiraz gerekçelerini ve varsa itiraza esas bilgi ve belgeleri içerir yazılı bir dilekçeyle şube yönetim kuruluna yapılmasına,
9. Şube genel kurulunun 07/11/2018 tarihinde, bu tarihte çoğunluk sağlanamadığı takdirde 11 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilmesine,
10. Şube genel kurul ilanının ve gündeminin 18 Ekim 2018 tarihinde şube web sayfasında ve şube hizmet binasında üç gün süreyle ilanına,
karar verilmiş olup ilanen duyurulur.
Sandık bölgeleri (sandık bölgelerine dâhil işyerleri ile sandık bölgelerine düşen delege sayılarını içerir) listeler, sendika şube hizmet binasında askıya çıkarılmıştır.
BAĞCILAR ilçesi sandık bölgeleri kapsamındaki okullara buradan erişebilirsiniz
BAHÇELİEVLER ilçesi sandık bölgeleri kapsamındaki okullara buradan erişebilirsiniz
BAKIRKÖY ilçesi sandık bölgeleri kapsamındaki okullara buradan erişebilirsiniz
BAŞAKŞEHİR ilçesi sandık bölgeleri kapsamındaki okullara buradan erişebilirsiniz
ESENLER ilçesi sandık bölgeleri kapsamındaki okullara buradan erişebilirsiniz
GÜNGÖREN ilçesi sandık bölgeleri kapsamındaki okullara buradan erişebilirsiniz
ZEYTİNBURNU ilçesi sandık bölgeleri kapsamındaki okullara buradan erişebilirsiniz
Seçmen (üye) listeleri ise Şirinevler Mah. Gediz Sok. No:12 Akçe İş Hanı Kat:5 Bahçelievler adresindeki şube hizmet binasında 3 – 9 Eylül 2018 tarihleri 10:00 – 18:00 saatleri arasında incelenebilir.